inwestycje.p.biznes-polska.pl
AAA

Spośród kilku tysięcy ogłoszeń, które codziennie dodajemy do naszego serwisu, umożliwiamy Państwu w sposób nieograniczony zapoznanie się z kilkoma z nich.

Numer ogłoszenia: 19486804 archiwalne zobacz branże
Kategoria ogłoszenia:przetarg - Polska
Data dodania oferty:2020-07-01
Przedmiot ogłoszenia:Przeprowadzenie prac na ORP
Organizator:KOMENDA PORTU WOJENNEGO GDYNIA
Adres: ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1, 81-103 Gdynia
Województwo / powiat: pomorskie, pow. Gdynia
Państwo: Polska
Telefon / fax:tel. 261262285, fax: 261 26 23 14
E-mail:
Opis:zaprasza do złożenia oferty:
*w postępowaniu, którego przedmiotem jest zamówienie w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa, w myśl art. 2 ust. 5b, 5c, 8a, art. 131a ustawy z dnia 29.01.2004 roku Prawo Zamówień Publicznych,
którego wartość nie przekracza kwot, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, do którego na podstawie art. 131b ustawy Pzp nie stosuje się przepisów ustawy Pzp,
prowadzonego na podstawie ,,Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Komendzie Portu Wojennego Gdynia"
I. Określenie przedmiotu zamówienia
Przeprowadzenie prac na ORP ,,PUŁASKI" z podziałem na części:
Część I: Naprawa szafy klimatu w pomieszczeniu RICER na ORP ,,PUŁASKI"
Część II: Naprawa kadłuba łodzi motorowej ORP ,,PUŁASKI"
Część III: Naprawa zbiorników wyrównawczych układów chłodzenia ZSE
na ORP ,,PUŁASKI"
Część IV: Naprawa oraz wymiana łączników łańcucha kotwicznego
na ORP ,,PUŁASKI".
Część V: Naprawa układu doładowania i odpowietrzania skrzyni korbowej ZSE
nr 4 na ORP ,,PUŁASKI"
Część VI: Naprawa windy kotwicznej na ORP ,,PUŁASKI"
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki odbioru i gwarancji przedstawia załącznik nr 2 do WP.
Zamawiający umożliwi wykonawcom odbycie wizji lokalnej na okręcie. Ze względów organizacyjnych dokonanie wizji lokalnej odbędzie się w dniu 03.07.2020 r. o godzinie 10:00 - zbiórka przy biurze przepustek Brama nr 2 Portu Wojennego.
Na terenie Portu Wojennego obowiązuje system przepustek wydawanych każdorazowo na Biurze Przepustek. Osoby chcące osobiście wziąć udział w spotkaniu powinny uwzględnić czas potrzebny na uzyskanie przepustki.
Miejsce i termin składania ofert: Miejsce i termin składania ofert
1. Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego: Komenda Portu Wojennego Gdynia ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1, 81-103 Gdynia, Kancelaria Jawna, pomieszczenie na parterze, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 -10:00, 13:00-15:00 lub przesyłać pocztą.
Uwaga!
Na terenie Komendy Portu Wojennego obowiązuje system przepustek wydawanych każdorazowo na Biurze Przepustek. Osoby chcące osobiście złożyć ofertę powinny uwzględnić czas niezbędny na uzyskanie przepustki i odbiór interesanta z Biura Przepustek (w budynku sztabu KPW Gdynia) przez pracownika kancelarii celem przemieszczenia się do kancelarii. Za datę wpłynięcia oferty uznaje się datę i godzinę o której została ona zarejestrowana w kancelarii. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za oferty złożone w miejscu innym niż wskazane.
2. Termin składania ofert upływa w dniu: 07.07.2020 r. do godz. 9:30
Otwarcie ofert:Termin otwarcia ofert: 07.07.2020 r. o godz. 9:40
Termin składania:2020-07-07
Miejsce i termin realizacji:Termin realizacji umowy:
od daty podpisania umowy do 30.09.2020 r.
Wadium:nie wymagane
Wymagania:III. Składanie ofert częściowych
Dopuszcza się składanie ofert częściowych.

IV. Warunki udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności, związanej z realizacją zamówienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania
2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy oferują przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami zamawiającego.
3. Wykonawca jest zobowiązany do złożenia oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru określonego w załączniku nr 1 do niniejszych warunków przetargu.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość wspólnego ubiegania się wykonawców o realizację zamówienia. W takim przypadku każdy z wykonawców przedstawi:
a) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
Pozostałe wymagane dokumenty może przedstawić jeden z Wykonawców lub Wykonawcy mogą przedstawić je łącznie.
5. Dokumenty, o których mowa w pkt. 1, należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę, z zastrzeżeniem, że:
1) w przypadku kopii należy udostępnić, na każde żądanie zamawiającego, oryginały dokumentów do wglądu;
2) w przypadku wykonawców zagranicznych dokumenty winny być przetłumaczone na język polski.
3) jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające opisany warunek, w szczególności, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
- posiada uprawnienia do wykonywania działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia;
Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania; dokument powinien być przetłumaczony na język polski.
V. Sposób porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami
1. Postępowanie prowadzi się w formie pisemnej.
2. Zamawiający będzie porozumiewał się z Wykonawcami przede wszystkim za pomocą faksu. W przypadku technicznych problemów z urządzeniem faksowym lub jego brakiem, zamawiający dopuszcza możliwość przekazania korespondencji wykonawcom drogą elektroniczną na adres wskazany w ofercie (adres mailowy zamawiającego, z którego będzie przekazywana korespondencja: kpw.przetargi@ron.mil.pl). W przypadku braku innej możliwości zamawiający będzie przekazywał korespondencję za pomocą poczty.
3. Każda ze stron na żądanie drugiej, niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania korespondencji. W przypadku nie wywiązania się przez Wykonawcę z obowiązku wskazanego powyżej, zamawiający uzna, iż pismo wysłane na numer faksu wskazany przez wykonawcę w korespondencji/ofercie zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią.
4. Zamawiający dopuszcza składanie zapytań do treści Warunków Przetargu, w terminie 3 dni przed upływem terminu składani ofert, pisemnie lub faksem - 261 26 23 14 (dodatkowo zamawiający wymaga, aby wykonawca jednocześnie przekazał treść korespondencji za pomocą maila na adres:kpw.przetargi@ron.mil.pl w formacie MS Word).
5. Wszelkie oświadczenia i dokumenty winny być przekazywane drogą pocztową/ przesyłką kurierską lub składane osobiście u zamawiającego w Kancelarii Jawnej - parter po prawej stronie przy wejściu głównym.
Korespondencja kierowana do Komendy Portu Wojennego powinna zawierać wskazanie na Sekcję Zamówień Publicznych.
6. W przypadku złożenia przez wykonawcę pytania w prowadzonym postępowaniu, zamawiający:
1) treść zapytania wraz z wyjaśnieniami zamieszcza na swojej stronie internetowej, bez ujawniania źródła zapytania;
2) może w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert, zmienić warunki przetargu, przy czym dokonaną w ten sposób zmianę zamieszcza niezwłocznie na swojej stronie internetowej;
3) przed upływem terminu składania ofert może wyznaczyć późniejszy termin ich składania, w celu uwzględnienia zmian w przygotowanych ofertach, wynikających ze zmiany warunków przetargu;
4) nie jest zobowiązany do udzielenia wyjaśnień, jeżeli prośba o wyjaśnienie treści warunków przetargu wpłynie do zamawiającego na mniej niż 3 dni przed terminem składania ofert.
VII. Sposób złożenia i przygotowania ofert
1. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Nie dopuszcza się możliwości złożenia oferty wariantowej.
2. Ofertę może złożyć osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, prowadząca działalność gospodarczą oraz podmioty te występujące wspólnie.
3. Oferta musi obejmować całość przedmiotu zamówienia i być sporządzona zgodnie z niniejszymi warunkami przetargu na formularzu o treści zgodnej z określoną we wzorze stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszych warunków przetargu.
4. Ofertę należy złożyć w trwale zamkniętym opakowaniu (kopercie), uniemożliwiającym otwarcie i zapoznanie się z treścią oferty przed upływem terminu otwarcia ofert. Opakowanie musi zostać opatrzone napisem: ,,OFERTA dla Komendy Portu Wojennego Gdynia - NIE OTWIERAĆ - numer sprawy ,,76/KPW/STO/2020" oraz pieczęcią firmową wykonawcy wraz z adresem i numerem telefonu. W przypadku oferty wspólnej należy wymienić z nazwy i siedziby wszystkie podmioty składające ofertę wspólną.
5. Cena oferty winna być podana w PLN z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Cena oferty musi obejmować wszystkie należności, związane z wykonaniem umowy, które zamawiający będzie zobowiązany zapłacić wykonawcy, łącznie z podatkami i opłatami, do których poniesienia obowiązany będzie wykonawca.
6. Ofertę należy sporządzić w języku polskim, w sposób trwały (np. na maszynie do pisania, komputerze, długopisem lub nieścieralnym atramentem). Formularz oferty i wszystkie dokumenty (również te złożone na załączonych do warunków przetargu wzorach) muszą być podpisane. Za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną osoby (osób) upoważnionej (upoważnionych) do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej, w tym przez osoby uprawnione do kierowania działalnością gospodarczą objętą zakresem koncesji (w przypadku wybrania oferty także umowy). Poprawki lub zmiany w ofercie (również przy użyciu korektora), muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę (osoby) podpisującą (podpisujące) ofertę. Dokumenty muszą być sporządzone według wzorów i wymogów określonych w warunkach przetargu.
7. W przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi zostać załączone pełnomocnictwo określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy.
8. Strony oferty powinny być ponumerowane. Dokumenty załączone do oferty stanowią jej integralną część i powinny być czytelnie oznaczone.
9. Wykonawca może wprowadzić zmiany w ofercie lub wycofać złożoną ofertę tylko przed upływem terminu jej złożenia.
10. Wykonawca zobowiązany jest do ochrony informacji niepodlegających ujawnieniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, a także do ochrony innych tajemnic ustawowo chronionych.
Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa wykonawca może zastrzec wyłącznie zgodnie z postanowieniami art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - z zastrzeżeniem, że informacje te podlegają udostępnieniu (w wymaganym zakresie) na potrzeby zamawiającego oraz instytucji resortu obrony narodowej.
11. W przypadku, gdy w ofercie występują informacje, o których mowa w pkt 10, muszą one być umieszczone w oddzielanej (zamkniętej) kopercie oznaczonej klauzulą: "Informacje niepodlegające ujawnieniu na podstawie ........." (określić akt prawny na postawie którego informacje podlegają ochronie) i dołączone odrębnie do oferty.
Uwagi:
1) Pełnomocnictwo, jeżeli występuje musi zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.
2) Kopia wymaganego dokumentu załączona do oferty musi być poświadczona za zgodność z oryginałem przez uprawnionego przedstawiciela (przedstawicieli) wykonawcy podpisującego (podpisujących) ofertę.
3) Zamawiający będzie żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu w przypadku, gdy załączona do oferty kopia zostanie uznana przez zamawiającego za nieczytelną lub budzącą wątpliwości, co do jej prawdziwości.
4) W przypadkach, gdy jest wymagane użycie pieczęci, zamawiający dopuszcza złożenie czytelnego zapisu o treści pieczęci, np. nazwa firmy, siedziba i czytelny podpis.
W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce i znacznym ograniczeniem możliwości wejścia na teren Komendy Portu Wojennego Gdynia, sesja otwarcia ofert odbędzie się bez udziału Wykonawców. Zamawiający niezwłocznie po otwarcia ofert, przekaże Wykonawcom, którzy złożyli oferty, wykaz złożonych ofert (wraz z informacją o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia) na adres e-mail wskazany w ofercie.
Wadium
Wykonawca nie jest zobowiązany wnieść wadium
X. Termin związania ofertą
Wykonawcy będą związani ofertą przez 60 dni, licząc od terminu złożenia ofert. Zamawiający zastrzega sobie możliwość (za zgodą wykonawcy) przedłużenia, o kolejny oznaczony okres, terminu związania ofertą. W takim przypadku przedłużenie terminu związania ofertą będzie skuteczne z jednoczesnym przedłużeniem (wniesieniem nowego) wadium. Odmowa wyrażenia przez wykonawcę zgody na przedłużenie okresu związani ofertą nie powoduje utraty wadium, a oferta nie podlega przyjęciu.
XI. Tryb oceny ofert i zasady nie przyjmowania ofert
1. Oceny ofert dokona komisja, wyznaczona przez zamawiającego.
2. W toku dokonywania oceny złożonych ofert, zamawiający może żądać udzielenia przez wykonawców wyjaśnień dotyczących ich treści.
3. Zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub że oferowane dostawy/usługi odpowiadają wymaganiom zamawiającego, albo którzy złożyli dokumenty zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
Wezwanie, o którym mowa w pkt. 2 i 3 dotyczy Wykonawcy, którego oferta została oceniona najwyżej. Pozostałe oferty pozostają bez analizy, z zastrzeżeniem, że gdy wykonawca, którego oferta została:
- najwyżej oceniona, a wykonawca ten nie uzupełni dokumentów/oświadczeń lub nie złoży wyjaśnień, do których został wezwany (lub złożone wyjaśnienia nie będą wystarczające),
- wybrana jako najkorzystniejsza uchyla się od zawarcia umowy,
zamawiający dokonuje analizy kolejnej oferty (umiejscowionej najwyżej w rankingu złożonych ofert).
4. Zamawiający poprawia w tekście oferty oczywiste omyłki rachunkowe lub inne, które nie powodują istotnej zmiany treści oferty. O powyższym fakcie zawiadamia wykonawcę/ów, którzy złożyli oferty. W przypadku różnicy w cenie oferty podanej liczbą i słownie, zamawiający uzna za prawidłową, cenę podaną liczbą.
5. W postępowaniu odrzuca się ofertę:
1) wykonawców, którzy nie przedstawili i nie uzupełnili na wezwanie zamawiającego dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub że oferowane dostawy/usługi odpowiadają wymaganiom zamawiającego, opisanym w warunkach przetargu;
2) jeżeli treść oferty nie odpowiada treści warunków przetargu;
3) wykonawców, jeżeli nie wnieśli wadium
4) wykonawców, który złożyli ofertę w formie innej niż pisemna;
5) jeżeli, nie została podpisana przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy;
6) sporządzoną w języku innym niż język polski;
7) wykonawców, którzy posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami, uczestniczącymi po stronie zamawiającego w przygotowaniu i prowadzeniu postępowania;
8) jeżeli jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
9) wykonawcy, który w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonał zamówienia lub wykonał je z nienależytą starannością, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności. Wykonawca, którego oferta podlega odrzuceniu, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie wyrządzonej szkody lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające przedstawione dowody.
XII. Wybór oferty
1. Zamawiający wybierze ofertę, która spełnia wymagania określone w niniejszych warunkach i zostanie uznana za najkorzystniejszą w świetle kryteriów oceny ofert.
2. Przy wyborze oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert: CENA 100%.
Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania po stronie zamawiającego obowiązku podatkowego lub celnego, zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do określonej w niej ceny podatki i cło, które miałby obowiązek zapłacić zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę kolejno według kryteriów o najwyższym znaczeniu.
4. Jeżeli w postępowaniu, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.
5. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż określone w złożonych ofertach.
6. W przypadku, gdy :
- w postępowaniu zostanie złożona jedna oferta nie podlegająca odrzuceniu i jej cena przekracza wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia, dopuszcza się możliwość przeprowadzenia negocjacji cenowych z wykonawcą i/lub zmniejszenie/organicznie przedmiotu zamówienia;
- w postępowaniu zostanie złożona więcej niż jedna oferta a cena oferty najkorzystniejszej przekracza środki finansowe, które zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, dopuszcza się możliwość przeprowadzenia negocjacji z wykonawcami. W takim przypadku zamawiający zaprasza (drogą mailową lub pisemną/faksową) do złożenie ofert dodatkowych wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty nie podlegające odrzuceniu. Zasady składania ofert dodatkowych są takie same jak ofert. W przypadku, gdy złożone oferty dodatkowe nadal przekraczają środki finansowe, którymi dysponuje zamawiający, dopuszcza się zmianę przedmiotu zamówienia poprzez jego ograniczenie (zmniejszenie ilości/zakresu).
7. O wyborze oferty zamawiający zawiadamia niezwłocznie wykonawców, którzy złożyli oferty w postępowaniu.
8. Postępowanie unieważnia się, jeżeli:
1) nie złożono żadnej oferty nie podlegającej odrzuceniu;
1a) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału nie podlegającego odrzuceniu
2) zostały złożone dwukrotnie oferty dodatkowe o takiej samej cenie;
3) w postepowaniu prowadzonym w trybie negocjacji z jednym wykonawcą nie można uzgodnić wszystkich postanowień umowy
4) zamawiający odwołał warunki przetargu lub zaproszenie do negocjacji;
5) postępowanie zostało przeprowadzone z naruszeniem warunków przetargu, mającym wpływ na wybór oferty;
6) umowa może być nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
7) gdy cena oferty najkorzystniejszej lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
8a. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia / zamknięcia postępowania na każdym etapie bez podania przyczyny. Wykonawcy nie będą wywodzili roszczeń z tego tytułu wobec zamawiającego.
9. O zamknięciu postępowania zamawiający zawiadamia wykonawców, podając uzasadnienie faktyczne.
10. Informację o udzieleniu/unieważnieniu zamówienia zamawiający zamieszcza na stronie internetowej.
11. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
XIII. Warunki jakie muszą zostać spełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy
1. Po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej, Zamawiający przekaże Wykonawcy wypełnioną umowę za pomocą poczty elektronicznej i będzie oczekiwał niezwłocznego zwrotu odpowiedniej ilości egzemplarzy, podpisanych przez osobę uprawnioną do dokonania tej czynności w imieniu Wykonawcy wraz z potwierdzeniem wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy (jeżeli jest wymagane). Zamawiający dopuszcza również możliwości osobistego stawiennictwa osób upoważnionych do zaciągania zobowiązań w imieniu wykonawcy, celem podpisania umowy w siedzibie Zamawiającego (Sekcja Zamówień Publicznych). W następnej kolejności zobowiązanie zostanie podpisane przez osoby funkcyjne ze strony zamawiającego wraz z kierownikiem Zamawiającego oraz zarejestrowane w rejestrze umów zamawiającego (nadanie nr umowy). Wykonawca zostanie niezwłocznie poinformowany za pomocą maila o tym fakcie i w odpowiedzi określi sposób przekazania przez Zamawiającego jednego egzemplarza umowy (pocztą, odbiór osobisty). Umowa zaczyna obowiązywać z chwilą podpisania jej przez kierownika Zamawiającego, niezależnie od terminu przekazania Wykonawcy jego egzemplarza zobowiązania.

XIV. Postanowienia końcowe
1. Przed upływem terminu złożenia ofert zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany oraz odwołania warunków przetargu.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, za zgodą wykonawcy, wprowadzenia po wyborze najkorzystniejszej oferty korzystnych dla siebie zmian do umowy.
3. Protokół (dokumentacja) postępowania podlega udostępnieniu, z zastrzeżeniem, że:
1) protokół z postępowania jest jawny, o ile nie zawiera informacji nie podlegających ujawnieniu, w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych;
2) protokół podlega udostępnieniu z uwzględnieniem ograniczeń, o których mowa w ppkt 1;
3) protokół udostępnia się po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania.
Kontakt:Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami
1. Osobami uprawnionymi ze strony zamawiającego do bezpośredniego porozumiewania się z wykonawcami są:
- w zakresie procedury: p. Angelika Jozdowska - Sekcja Zamówień Publicznych tel. 261 26 65 49;
- w zakresie przedmiotu zamówienia: kpt. mar. Aleksandra ANDRZEJEWSKA - Szef Służby Techniczno-Okrętowej
2. Informacje i wyjaśnienia uzyskać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30-15:30.
Źródło: Internet i własne
Załączniki: